Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Oleszyce
Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Oleszyce
2026-05-19
16 maja 2026 roku odbył się Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Oleszyce.
Wszystkich uczestników przywitała Zastępca Burmistrza Pani Anna Sopel. Do rywalizacji stanęli uczniowie w sześciu kategoriach wiekowych. Frekwencja dopisała, a poziom partii od pierwszej rundy zwiastował zaciętą i stojącą na wysokim poziomie rywalizację.
Miejscem rozgrywek był M-GOK w Oleszycach, który zapewnił komfortowe warunki gry oraz zaplecze dla zawodników i opiekunów. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim w kilku rundach, z tempem gry dostosowanym do kategorii wiekowych, co pozwoliło połączyć dynamikę partii z ich merytoryczną jakością. Nad prawidłowym przebiegiem czuwał sędzia Pan Kazimierz Krzyżak oraz Pani Maria Żaczek i Pan Janusz Gryniewicz dbając o fair play i punktualność rund.
Po zakończeniu rund nastąpiła uroczysta dekoracja. Najlepsi w każdej kategorii odebrali puchary Burmistrza Miasta i Gminy Oleszyce oraz pamiątkowe dyplomy. Organizatorzy podkreślili, że każdy uczestnik jest wygranym – zdobyte doświadczenie zaprocentuje w kolejnych startach.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii:
Dziewczęta I-III: 1- Matwijczak Zuzanna, 2- Cisek Blanka, 3- Gelmuda Kinga
Chłopcy I-III: 1- Syryło Tomasz, 2- Snopkowski Grzegorz, 3- Adamczyk Jan
Dziewczęta IV-VIII: 1- Salach Karolina, 2- Komenda Małgorzata, 3- Kuszaj Milena
Chłopcy IV-VIII: 1- Snopkowski Krzysztof, 2- Snopkowski Patryk, 3- Cisek Miłosz
Dziewczęta szkoły średnie: 1- Tomaszewska Zuzanna
Chłopcy szkoły średnie: 1- Guzy Patryk, 2- Sopel Przemysław
Na zakończenie dyrektor MGOK w Oleszycach Pani Anna Gryniewicz podziękowała Zastępcy Burmistrza, sędziemu, prowadzącym, a przede wszystkim młodym zawodniczkom i zawodnikom. Oleszyce kolejny raz pokazały, że potrafią tworzyć wydarzenia, które inspirują i integrują.
Gratulacje dla wszystkich startujących oraz laureatów poszczególnych kategorii: dziewcząt i chłopców klas 1–3, 4–8 oraz szkół średnich.
Do zobaczenia przy szachownicach w kolejnych edycjach!
GALERIA ZDJĘĆ
Tekst: Piotr Kisała
Dziewczęta I-III: 1- Matwijczak Zuzanna, 2- Cisek Blanka, 3- Gelmuda Kinga
Chłopcy I-III: 1- Syryło Tomasz, 2- Snopkowski Grzegorz, 3- Adamczyk Jan
Dziewczęta IV-VIII: 1- Salach Karolina, 2- Komenda Małgorzata, 3- Kuszaj Milena
Chłopcy IV-VIII: 1- Snopkowski Krzysztof, 2- Snopkowski Patryk, 3- Cisek Miłosz
Dziewczęta szkoły średnie: 1- Tomaszewska Zuzanna
Chłopcy szkoły średnie: 1- Guzy Patryk, 2- Sopel Przemysław
Na zakończenie dyrektor MGOK w Oleszycach Pani Anna Gryniewicz podziękowała Zastępcy Burmistrza, sędziemu, prowadzącym, a przede wszystkim młodym zawodniczkom i zawodnikom. Oleszyce kolejny raz pokazały, że potrafią tworzyć wydarzenia, które inspirują i integrują.
Gratulacje dla wszystkich startujących oraz laureatów poszczególnych kategorii: dziewcząt i chłopców klas 1–3, 4–8 oraz szkół średnich.
Do zobaczenia przy szachownicach w kolejnych edycjach!
GALERIA ZDJĘĆ
Tekst: Piotr Kisała
Czytano: 625 razy
WARTO ZOBACZYĆ
Dodano: 2026-06-26
Burmistrz Miasta i Gminy Oleszyce ogłasza I przetarg nieograniczony ustny na sprzedaż nieruchomości nr 573/1 położonej w Oleszycach przy ulicy Orzeszkowej. Więcej informacji ...
Dodano: 2026-06-24
Gmina Oleszyce otrzymała dofinasowanie na zadanie związane z usuwaniem azbestu i wyrobów zawierających azbest w ramach programu priorytetowego NFOŚiGW pn. „Usuwanie odpadów ...
Dodano: 2026-06-26
Burmistrz Miasta i Gminy Oleszyce ogłasza I przetarg nieograniczony ustny na sprzedaż nieruchomości nr 573/1 położonej w Oleszycach przy ulicy Orzeszkowej. Więcej informacji ...
Dodano: 2026-06-19
Burmistrz Miasta i Gminy Oleszyce zaprasza mieszkańców na spotkanie informacyjne dotyczące dofinansowania z nowego programu „Czyste Powietrze”. Spotkanie odbędzie się w dniu 28.06.2026 ...
Galerie
partnerzy






















zeto![[ZAMKNIJ]](Zasoby/Grafiki/close-img.png)