Strona główna mapa kontakt
Czcionka: mniejsza czcionka normalna czcionka większa czcionka
Kontrast Wersja kontrastowa
BIP

Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Oleszyce

Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Oleszyce
2026-05-19
Obrazek Szachy uczą logicznego myślenia, cierpliwości i odpowiedzialności za decyzje – a turnieje pozwalają odkrywać talenty i dają dzieciom oraz młodzieży przestrzeń do zdrowej rywalizacji. 
16 maja 2026 roku odbył się Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Oleszyce.
Wszystkich uczestników przywitała Zastępca Burmistrza Pani Anna Sopel. Do rywalizacji stanęli uczniowie w sześciu kategoriach wiekowych. Frekwencja dopisała, a poziom partii od pierwszej rundy zwiastował zaciętą i stojącą na wysokim poziomie rywalizację.
Miejscem rozgrywek był M-GOK w Oleszycach, który zapewnił komfortowe warunki gry oraz zaplecze dla zawodników i opiekunów. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim w kilku rundach, z tempem gry dostosowanym do kategorii wiekowych, co pozwoliło połączyć dynamikę partii z ich merytoryczną jakością. Nad prawidłowym przebiegiem czuwał sędzia Pan Kazimierz Krzyżak  oraz Pani Maria Żaczek i Pan Janusz Gryniewicz dbając o fair play i punktualność rund.
Po zakończeniu rund nastąpiła uroczysta dekoracja. Najlepsi w każdej kategorii odebrali puchary Burmistrza Miasta i Gminy Oleszyce oraz pamiątkowe dyplomy. Organizatorzy podkreślili, że każdy uczestnik jest wygranym – zdobyte doświadczenie zaprocentuje w kolejnych startach.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii:
Dziewczęta I-III:  1- Matwijczak Zuzanna, 2- Cisek Blanka, 3- Gelmuda Kinga 
Chłopcy I-III:  1- Syryło Tomasz, 2- Snopkowski Grzegorz, 3- Adamczyk Jan  
Dziewczęta IV-VIII:  1- Salach Karolina, 2- Komenda Małgorzata, 3- Kuszaj Milena
Chłopcy IV-VIII:  1- Snopkowski Krzysztof, 2- Snopkowski Patryk, 3- Cisek Miłosz
Dziewczęta szkoły średnie: 1- Tomaszewska Zuzanna
Chłopcy szkoły średnie: 1- Guzy Patryk, 2- Sopel Przemysław

Na zakończenie dyrektor  MGOK w Oleszycach Pani Anna Gryniewicz podziękowała Zastępcy Burmistrza, sędziemu, prowadzącym, a przede wszystkim młodym zawodniczkom i zawodnikom. Oleszyce kolejny raz pokazały, że potrafią tworzyć wydarzenia, które inspirują i integrują.
Gratulacje dla wszystkich startujących oraz laureatów poszczególnych kategorii: dziewcząt i chłopców klas 1–3, 4–8 oraz szkół średnich.

Do zobaczenia przy szachownicach w kolejnych edycjach!

GALERIA ZDJĘĆ

Tekst: Piotr Kisała

 

Czytano: 625 razy
WARTO ZOBACZYĆ

Aktualności

Dodano: 2026-06-26
Burmistrz Miasta i Gminy Oleszyce ogłasza I przetarg nieograniczony ustny na sprzedaż nieruchomości nr 573/1 położonej w Oleszycach przy ulicy Orzeszkowej. Więcej informacji ...
Dodano: 2026-06-24
Gmina Oleszyce otrzymała dofinasowanie na zadanie związane z usuwaniem azbestu  i wyrobów zawierających azbest w ramach programu priorytetowego NFOŚiGW pn. „Usuwanie odpadów ...
Dodano: 2026-06-26
Burmistrz Miasta i Gminy Oleszyce ogłasza I przetarg nieograniczony ustny na sprzedaż nieruchomości nr 573/1 położonej w Oleszycach przy ulicy Orzeszkowej. Więcej informacji ...
Dodano: 2026-06-19
Burmistrz Miasta i Gminy Oleszyce zaprasza mieszkańców na spotkanie informacyjne dotyczące dofinansowania z nowego programu „Czyste Powietrze”. Spotkanie odbędzie się w dniu 28.06.2026 ...
kalendarz wydarzeń
Wyświetl kalendarz na poprzedni miesiąc czerwiec 2026 Wyświetl kalendarz na następny miesiąc
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1234567
8
9
10
11
12
1314
15
161718192021
222324
25
26
2728
29
30
 
archiwum
e-usługi
dokumenty do pobrania
BIP
aplikacja mobilna
epuap

 
[ZAMKNIJ] Nowe zasady dotyczące cookies. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.