Strona główna mapa kontakt
Czcionka: mniejsza czcionka normalna czcionka większa czcionka
Kontrast Wersja kontrastowa
BIP

​Katarzyna Mazur Mistrzynią Polski w kategorii dziewczynek do lat 6!!! Marika Gancarz Wicemistrzynią Polski do lat 8!!!

2021-09-07
Obrazek W dniach 3-5 września 2021 roku w Dąbkach odbyły się VII Mistrzostwa Polski Dzieci w warcabach. Zawody rozegrano w kategorii do lat 6 i 8 z podziałem na chłopców i dziewczynki.

Największy sukces odniosła Katarzyna Mazur, która stanęła na najwyższym stopniu podium i została Mistrzynią Polski. Kasia rozegrała 8 partii i wszystkie wygrała. Było to znakomite wystąpienie naszej najmłodszej reprezentantki. Dodatkowo Kasia zdobyła III kategorię warcabową.
W kategorii dziewczynek do lat 8 Marika Gancarz uplasowała się na drugim miejscu i została I Wicemistrzynią Polski. Marika rozegrała 9 partii. Punkty straciła jedynie z Katarzyną Dobiałą, zawodniczką Roszady Lipno, która stanęła na pierwszym stopniu podium. W tej kategorii wystąpiły również: Anna Pilśniak, Oliwia Stopyra, Milena Kuszaj i Ella Desouza, zdobywając odpowiednio 11, 12, 14 i 19 miejsce. Wszystkie dziewczynki zaprezentowały się z jak najlepszej strony i dzielnie walczyły z przeciwniczkami z całej Polski. Pomimo odległych miejsc Ania i Milena podczas rozgrywek spotkały się z bardzo wymagającymi zawodniczkami o czym świadczą zdobyte przez dziewczynki małe punkty (78 i 77) - nikt nie miał więcej.
Wśród chłopców do lat 8 naszą gminę reprezentowali Paweł Mazur i Kacper Maj, którzy zawody ukończyli na 11 i 15 miejscu.
Udział zawodników w Mistrzostwach był możliwy dzięki wsparciu finansowemu: UMiG Oleszyce, Nadleśnictwa Lubaczów, Nadleśnictwa Jarosław, Stowarzyszenia "Czas na pomoc" oraz Rodziców.
Dziękujemy również Panu Andrzejowi Gryniewiczowi Burmistrzowi MiG Oleszyce za zakup koszulek dla naszych zawodników.

Czytano: 5212 razy